Jeśli pragniesz być informowanym o naszej aktualnej ofercie - zapisz sie do newslettera

*

LIST OTWARTY
DO GOŚCI

+48 33 861 71 28
Beskidzkie szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe w Korbielowie

 

Staraniem Urzędu Gminy teren Jeleśni i wsi z nią sąsiadujących pokryty został siecią ścieżek rowerowych, które pozwalają miłośnikom turystyki rowerowej dotrzeć do najciekawszych zakątków poszczególnych miejscowości. Ogółem wytyczono 12 tras rowerowych, o zróżnicowanym stopniu trudności, od łatwych po średnio trudne i trudne o łącznej długości 140 km. Trasy te są bardzo łatwe do odnalezienia w terenie poprzez oznakowanie ich kwadratowymi tabliczkami z wizerunkim roweru. W ostatnim czasie zostały otwarte nowe trasy rowerowe w naszej miejscowości. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z pięknych tras oraz otaczających ich widoków

 • TRASA NR 6
  Spod naszego osrodka zjeżdżamy do skrzyżowania w Krzyżowej. Dalej drogą wojewódzką w kierunku Krzyżówek do żółtego szlaku turystycznego. Następnie szlakiem przez szczyty Watówek i Jabłonowskiej na Baranówkę. Stamtąd drogą leśną przez siodło Jaworzyny zjazd do wsi Krzyżówki. Z Krzyżówek powrót drogą wojewódzką do Korbielowa.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: średni
  Długość trasy: 10,2 km
  Najwyższa wysokość: 900 m n.p.m.
 • TRASA NR 7
  Spod naszego ośrodka zjeżdżamy do skrzyżowania w Krzyżowej. Dalej drogą wojewódzką w kierunku Krzyżówek do żółtego szlaku turystycznego. Następnie drogą polną obok kapliczki do Przyborowa. Stamtąd drogą krajową do Jeleśni – Rynku i powrót drogą krajową do Korbielowa.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: łatwa
  Długość trasy: 15,4 km
  Najwyższa wysokość: 720 m n.p.m.
 • TRASA NR 8
  Spod naszego ośrodka zjeżdżamy do skrzyżowania w Krzyżowej. Dalej drogą wojewódzką w kierunku Krzyżówek do żółtego szlaku turystycznego na Watówki. Stamtąd przez Watówki, Baranówkę i siodło Jaworzyny dojeżdżamy do granicy państwa. Szlakiem granicznym (czerwonym) dojeżdżamy do Szelustu Beskidek. Za szczytem zjazd przez Weskę do Korbielowa Górnego. Powrót do domu drogą główną przez wieś bądź ul. Widokową.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: średnia
  Długość trasy: 11,6 km
  Najwyższa wysokość: 960 m n.p.m.
 • TRASA NR 9a
  Spod naszego ośrodka jedziemy drogą krajową w kierunku granicy. Przed kamieniołomem skręcamy w lewo do Polany Gawlasiej i dalej do przejścia granicznego. Następnie drogą krajową zjazd przez las do domu.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: łatwa
  Długość trasy: 5,0 km
  Najwyższa wysokość: 810 m n.p.m.

 

 • TRASA NR 9b
  Spod naszego ośrodka jedziemy do delikatesów „Pod Pilskiem” w Korbielowie Dolnym. Tam skręcamy w prawo w drogę asfaltową prowadzącą do Korbielowa Górnego. Mijamy cmentarz i podjeżdżamy pod Weskę. Skręcamy w prawo i ul. Widokową wracamy do domu.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: łatwa
  Długość trasy: 5,0 km
  Najwyższa wysokość: 850 m n.p.m.

 

 • TRASA NR 10

  Spod naszego ośrodka wyjeżdżamy na parking przy wyciągach narciarskich Pilsko. Następnie nartostradą na Halę Szczawiny. Tam skręcamy w prawo na Płaj i dalej w kierunku Buczynki. Zjeżdżamy nartostradą przez Buczynkę do Soliska a stamtąd drogą polną obok terenów GAT do drogi asfaltowej i parkingu Gat. Zjeżdżając drogą asfaltową w dół dojedziemy do domu.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: trudna
  Długość trasy: 6,1 km
  Najwyższa wysokość: 1110 m n.p.m.

 

 • TRASA NR 11

  Spod naszego ośrodka jedziemy droga krajową do Zajazdu „Smrek”. Następnie niebieskim szlakiem turystycznym na Uszczawne i dalej czarnym szlakiem turystycznym na Halę Miziową. Z Hali Miziowej zjazd nartostradą nr 5 przez Szczawiny do drogi powiatowej i parkingu przy wyciągach Pilsko. Zjeżdżając drogą asfaltową w dół dojedziemy do domu.

  SKRÓTOWY OPIS:
  Stopień trudności: trudna
  Długość trasy: 11,6 km
  Najwyższa wysokość: 1280 m n.p.m.

Formularz kontaktowy

Zadaj nam pytanie
- zapytaj o wolny termin czy rezerwację:

*
*
*
*