Jaką fryzurę wybrać na sylwestra?


Piękna fryzura to jeden z najważniejszych elementów sylwestrowej stylizacji. Oprócz dopasowania do stroju ważna jest również wytrzymałość uczesania. Sprawdź jakie kroki podjąć, aby sylwestrowa fryzura była wyjątkowo efektowna i trwała.

To, jaką fryzurę wybierzemy na sylwestra uwarunkowane jest typem stroju, w którym wybieramy się na sylwestrową imprezę. Przy skromnej i prostej kreacji można zaszaleć z uczesaniem, a przy bardziej ozdobnej włosy powinny wyglądać bardziej naturalnie. Jeżeli z kolei zdecydujemy się na zwiewną i romantyczną suknię, to najlepiej ułożyć włosy w taki sposób, aby naturalnie się układały, np. w delikatne loki czy warkocz z boku, można także podpiąć je z jednej strony lub upiąć nisko w luźny kok. Aby włosy pięknie się kręciły, na noc warto nakręcić je na wałki, papiloty lub termoloki, a rano rozczesać szczotką i skręcić końcówki na palec, następnie spryskać sporą ilością lakieru lub nanieść piankę. Dzięki temu sylwestrowa fryzura będzie prezentować się niezwykle atrakcyjnie. Inną propozycję stanowią fale na czubku głowy i grzywce w połączeniu z prostymi włosami na pozostałej części głowy czy gładko zaczesane do tyłu z lekkim irokezem na czubku. Tego rodzaju fryzury pasują na przykład do eleganckiego stroju w męskim stylu.

Sposoby na długotrwały efekt uczesania

Żadna z pań nie lubi, gdy fryzura szybko opada i traci swój piękny wygląd. Istnieje kilka tricków na to, żeby uczesanie wyglądało pięknie przez całą noc. Najprostszym sposobem jest wgniecenie we włosy odrobiny żelu lub pianki. Do podtrzymania fryzury świetnie nadaje się także brylantyna. Trzeba jednak pamiętać o aplikowaniu tych preparatów tak, aby nie posklejać włosów. Fryzura powinna bowiem zawsze sprawiać wrażenie lekkiej. Taki efekt można sukcesywnie osiągać jeżeli o pielęgnację włosów zadbamy odpowiednio wcześniej. Odradza się ponadto farbowanie włosów w ostatniej chwili, ponieważ zdarza się często, że kolor wychodzi nie taki, jaki był w planach. Nałożenie farby lepiej zrobić kilka dni przed imprezą, żeby mieć jeszcze czas na zmianę koloru.

Odpowiednia pielęgnacja

Zimą jest o wiele trudniej radzi sobie z uczesaniem, szczególnie z fryzurą na sylwestra, która nie układa się zbyt łatwo. W tej sytuacji najlepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista określi stan włosów i dobierze kurację wzmacniającą, która odbudowuje uszkodzoną strukturę, zamyka łuskę włosową, utrwala i podkreśla kolor włosów. Niska temperatura, mroźne i wietrzne warunki atmosferyczne, ogrzewanie i suche powietrze wpływają bardzo negatywnie na stan włosów. W konsekwencji sylwestrowe uczesanie staje się matowe, suche, łamliwe, włosy elektryzują się. Pomocne w ochronie fryzury przed szkodliwymi czynnikami są właściwie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, które nie tylko poprawią jej wygląd, ale sprawią także, że włosy staną się mocniejsze i nie będą się elektryzować. W tym okresie najlepiej stosować kosmetyki nawilżające i mocno odżywiające, tj. maski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *